Sosnowiec wysoko w prestiżowym Rankingu Samorządów

Nasze miasto ponownie wysoko zostało ocenione przez specjalistów! 15. miejsce w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów o samorządzie Rzeczpospolita.

 

Ranking Samorządów jest organizowany przez „Rzeczpospolitą” już od 14 lat. Autorzy wyłaniają w nim i pokazują jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.

- W Rankingu Samorządów staramy się wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o szeroko rozumiany, zrównoważony i trwały rozwój swoich małych ojczyzn i lokalnej wspólnoty, nie naruszając zasobów. Rozwijają się, opierając się na fundamencie trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania, która jest podstawowym elementem pozostałych trwałości – zapewniają jego autorzy.

Sosnowiec w edycji 2018 wypadł doskonale i zajął 15. miejsce! Za nami są takie miasta, jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Katowice, Jaworzno czy Zabrze. Za czasów mojego poprzednika zdarzało się, że miasto W OGÓLE nie było klasyfikowane, a jeszcze nie tak dawno byliśmy na ostatnim miejscu.

Ranking Samorządowy Rzeczpospolitej

Ranking Samorządowy Rzeczpospolitej

 

Wielkie brawa dla moich współpracowników, urzędników i Mieszkańców – to dzięki Wam wszystkim pniemy się w rankingach

Z całym rankingiem można się zapoznać TUTAJ.

Skomentuj wpis

Szanowni Państwo, chciałbym żeby ten serwis był dla nas narzędziem nieustającego kontaktu. Z jego pomocą będę się przed Państwem rozliczał z mojej pracy dla miasta i informował o ważnych wydarzeniach oraz inicjatywach.
Arkadiusz Chęciński